България не успя срещу Словения, остана втора в Лигата на нациите

Българският национален отбор по футбол завърши 1:1 като домакин на Словения снощи и така не успя да се пребори за първото място в своята група в Лигата на нациите на УЕФА. „Лъвовете“ завършиха с две точки по-малко от Норвегия, който надигра Кипър с 2:0 като гост. Така българският тим не успя да се класира за плейофите в Дивизия 3, които ще определят един участник на Европейското първенство по футбол през 2020 година. Все пак България има шансове за класиране на Евро 2020 чрез квалификациите на турнира догодина, но ще има доста по-силни съперници в своята група.

Селекционерът Петър Хубчев заложи на позната защита срещу Словения, но направи промени в атака. Тодор Неделев отсъстваше поради наказание, а Божидар Краев отпадна от състава, тъй като е болен. Галин Иванов пък остана резерва, а от първата минута стартираха Станислав Костов, Спас Делев и Николай Димитров. Нападателят на Левски Костов бе най-активен през първото полувреме, но ударите му не създадоха големи проблеми на словенския вратар. През първите 45 минути попадение не падна и двата тима се прибраха на почивка при резултат 0:0.

България изигра силно второ полувреме, както бе и срещу Кипър в петък. В 68-ата минута Страхил Попов направи отлична асистенция за резервата Галин Иванов, който с глава откри резултата. България тръгна да търси още голове, тъй като бе наясно, че победа с един гол разлика не върши работа. Словения обаче използва шанс на контра-атака и изравни чрез Зайц в 75-ата минута. Все пак България продължи да търси успеха, поне за да зарадва феновете по трибуните, които подкрепиха отбора в студената ноемврийска вечер. Гостите от Словения пък имаха шанс за трите точки в края на двубоя, но бившият нападател на Лудогорец Роман Безяк пропусна.

В крайна сметка България завърши в групата с 3 победи, 2 равенства и 1 загуба, което е едно прилично представяне. Тези резултати трябва да дадат самочувствие на отбора в квалификациите за Евро 2020, които са през 2019 година.