България с трети пореден успех в Лигата на нациите след обрат над Кипър

Националният отбор на България направи нова малка, но много важна крачка към класиране на Европейското първенство по футбол 2020 година. „Лъвовете“ постигнаха трети пореден успех в турнира Лигата на нациите на УЕФА с 2:1 срещу Кипър на „Васил Левски“. Българският тим изоставаше с 0:1 на почивката, но с попадения на Кирил Десподов и Тодор Неделев през втората част успя да направи пълен обрат. Така България има пълен актив от девет точки в групата си в Лига С на състезанието и е с три точки повече от втория Норвегия като във вторник гостуваме в Осло за двубоя от четвъртия кръг.

Ефбет Регистрация + 100 лева Бонус
Актуален в момента Промо код за Регистрация в Ефбет е:

Промо код: 1017
Регистрирай се в Ефбет с Промо кода от ТУК!

Селекционерът на България Петър Хубчев заложи на схема 4-4-2 в началото на мача, като Ивелин Попов и Божидар Краев действаха на върха на предни позиции. В състава имаше някои промени в сравнение с последния мач като Антон Недялков, Петър Занев, Симеон Славчев и Тодор Неделев се появиха на местата на Божидар Чорбаджийски, Мартин Райнов, Иван Бандаловски и Галин Иванов.

Срещата започна с натиск на България, но не успяхме да създадем чисто голово положение пред вратата на съперника. В 30-ата минута играчът на Кипър Меркис за малко не си отбеляза автогол. В 41-вата минута гостите поведоха, след като Авраам се справи със Страхил Попов от ляво на атаката на Кипър и центрира в наказателното поле като Кастанос прати топката в мрежата на Пламен Илиев.

През второто полувреме българският отбо бе преобразен и натика Кипър в собствената му половина. В 68-ата минута Страхил Попов центрира отлично за Кирил Десподов и футболистът на ЦСКА-София прати топката с глава в мрежата на кипърците. България продължи да напада и пълният обрат бе факт в 68-ата минута, когато халфът Тодор Неделев с фантастично воле се разписа за 2:1, а Страхил Попов направи нова асистенция. Българският тим намали темпото след втория гол и прие играта в своята половина, но Кипър не успя да стигне до втори гол и така „лъвовете“ зарадваха феновете на „Васил Левски“ и тези пред телевизионния екран с нова победа.