Интересни сблъсъци поставят началото на Лигата на нациите

Лигата на нациите на УЕФА стартира този четвъртък като в първия ден на турнира ще има доста интересни мачове. Разбира се за българските фенове най-голямо вълнение ще достави двубоя на националния ни отбор срещу Словения, с което „лъвовете“ започват участието си в надпреварата и битката за класиране на Евро 2020.

Ефбет Регистрация + 100 лева Бонус
Актуален в момента Промо код за Регистрация в Ефбет е:

Промо код: 1017
Регистрирай се в Ефбет с Промо кода от ТУК!

България и Словения ще стартират своя двубой от 21:45 часа наше време в Любляна. Букмейкърите дават предимство на домакините за успех в тази среща, но очакванията като цяло са за равностоен двубой. Двата тима са в група 3 в Лига С на турнира, където са още Норвегия и Кипър. По същото време тези две страни също ще играят една срещу друга като домакини са Норвегия, които в неделя гостуват на националния стадион „Васил Левски“. България има добри шансове в тази група и може да завърши на първото място, което ще ни прати на плейофи за класиране на Евро 2020. Момчетата на Петър Хубчев трябва да покажат добра игра срещу Словения и да се стремят да не загубят мача.

Голямото дерби между Германия и Франция е от група 1 на Лига 1 на надпреварата. „Петлите“ ще пътуват до Мюнхен за първия си мач след световната титла, която спечелиха в Русия. В състава на Дидие Дешан няма никакви изненади и ще видим всичко най-добро от „петлите“, с изключение на вратаря Уго Льорис. Йоаким Льов пък е решил да даде шанс на Лерой Сане, който не попаднат в състава на Мондиал 2018. Припомняме ви, че Германия отпадна сензационно в груповата фаза на световните финали това лято. Сега Бундестимът е устремен да се представи на ниво в Лигата на нациите и ще се опита да спечели тази група, в която е и тимът на Холандия.

Чехия срещу Украйна също се очаква да бъде интересен двубой в четвъртък вечер. Двете държави са в Лига В на турнира, като в тяхната група 1 е още отборът на Словакия. Чехия е лек фаворит за победата, но надали тимът на Украйна ще се задоволи с негативен резултат на старта на Лигата на нациите и също ще търси трите точки. От Лига В в четвъртък вечер ще играят и Уелс срещу Република Ирландия, които са в група 4 заедно със състава на Дания.

В последната Лига D, която включва най-слабите отбори в Европа, в четвъртък ще има доста срещи. От група 1 Казахстан приема Грузия, а Латвия е домакин на Андора. В група 4 пък Армения посреща Лихтенщайн и е големият фаворит да спечели двубоя, а Македония гостува на Гибралтар и също се очаква западните ни съседи да стартират с три точки.